O aplikacji Navatar napisane było już wiele. Jednak i tak warto przypomnieć jeszcze raz. Jest to polski startup powstały w 2010 roku.
Twórcy aplikacji opisują ją tak:
Navatar, społeczność kierowców, oferuje pierwsze w Polsce głosowe CB Radio na komórki (mCB) oraz darmowy moduł nawigacyjny GPS, w oparciu o światowy projekt OpenStreetMap, zapewniający częstą aktualizację map. Navatar pomaga polskim kierowcom uzyskać aktualne i poszukiwane informacje drogowe, takie jak miejsca częstych remontów, patrole policji, miejsca korków czy tańsze stacje benzynowe. W Navatar można zarządzać informacjami drogowymi w sposób centralny i udostępniać je kierowcom.
Czy faktycznie Navatar, jest pierwszym w Polsce głosowym CB Radio? Nie wiem jak ma się sprawa innych systemów mobilnych, ale jak mnie pamięć nie myli to dużo wcześniej była aplikacja CB Radio Chat. Jest jednak wielka różnica pomiędzy tymi aplikacjami. Możliwości.
Autorzy uprzedzają jednak, że jeszcze mogą być problemy z niektórymi telefonami:
Są pewne kłopoty na słabszych modelach, ale pracujemy nad poprawką. Kolejne wersje też niebawem nadejdą.
Twórcy proszą również żeby nie sugerować się niskimi notami jakie aplikacja zbiera w Android Market. Odnoszą się one do wcześniejszych, mniej dopracowanych wersji.
Trzy miesiące po swoim debiucie na rynku, Navatar udostępnia mobile CB (mCB), pierwsze w Polsce głosowe CB Radio na smartfony z wykorzystaniem technologii GPS. Posiadając smartfon z systemem Android lub iPhone kierowca, po zainstalowaniu aplikacji Navatar, może nagrywać i odsłuchiwać głosowe komunikaty drogowe nagrane centralnie lub przez innych użytkowników. Dodatkowo aplikacja umożliwia wprowadzanie danych dotyczących cen paliw, co – wraz ze wzrostem liczby użytkowników aplikacji – umożliwi kierowcom wyszukanie tańszej stacji w okolicy.
Navatar, polski startup powstały w 2010 roku, którego symbolem jest latarnia rzucająca światło na drogę, udostępnił z początkiem roku darmowy moduł nawigacyjny GPS na telefony iPhone i Android. Po zarejestrowaniu w serwisie użytkownik może w szybki sposób wyszukać najbliższe pogotowie, aptekę całodobową (24h), warsztat samochodowy czy swoje ulubione miejsca. Teraz Navatar udostępnia mCB, pierwsze w Polsce głosowe CB Radio bez anten, umożliwiające pozostawienie ważnego komunikatu głosowego w określonej lokalizacji. Użytkownicy znajdujący się w pobliżu mogą te wiadomości odsłuchać. W ten sposób możemy usłyszeć o nagłym zdarzeniu na drodze, np. wypadku i tworzącym się korku. W okresie promocyjnym korzystanie z mCB jest darmowe.Navatar, mobilny asystent podróży, umożliwia wprowadzenie danych dotyczących tankowania, takich jak cena czy ilość zatankowanych litrów. Z czasem, gdy coraz więcej kierowców będzie rejestrować swoje tankowania, podpowie, gdzie najtaniej zatankować i zaoszczędzić pieniądze.Navi, czyli usługa nawigacyjna, doprowadzi Cię do celu podróży. Użytkownicy mogą również stać się „mapperami” i, dzięki połączeniu z kontem Open Street Map („Wikipedia wśród map”), uzupełniać mapy na własnym terenie na podstawie „śladów” swoich podróży. W ten sposób mapa Polski jest stale uzupełniana i wzbogacana przez społeczność. Twórcy Navatara zapowiadają, że aktualizacje map będą następować w cyklach tygodniowych.Inna popularna funkcja Navatara to ostrzeżenia przed utrudnieniami na drodze (korek, remont, patrol policji, radar) za pomocą jednego przycisku.
Plany na przyszłość.
Plany Navatara na ten rok obejmują m.in. udostępnienie dalszych aplikacji mobilnych w oparciu o platformę lokalizacyjną, rozbudowę modułu nawigacyjnego i mCB,migrację na inne platformy smartfonowe, a także nawiązywanie partnerstw z dostawcami treści, miastami i firmami zainteresowanymi scenariuszami wokół lokalizacji (location based services).
informacja prasowa
[app]com.spoorle.client[/app]
One comment
CB RADIO CHAT
19 lipca 2011 at 14:23
Masz telefon z systemem Android i chcesz pogadać z ludźmi z całego
świata jak przez prawdziwe CB radio? Sprawdź aplikację CB RADIO CHAT
http://www.cbradiochat.net – możesz pobrać tutaj lub z Android Market.
Możliwość ustawienia nicka, wiele kanałów, podział na języki, regulowany
zasięg, ciekawi ludzie. Po prostu naciskasz przycisk i mówisz.