AplikacjeSystemyCałkiem inny Android – jak zmienić wygląd

Maciej Kulesa24 stycznia 201213 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/go-launcher.jpg

Decydując się na zakup telefonu z Androidem wiele osób zmaga się z problemem wyglądu interfejsu. Każdy producent robi wszystko co może aby jego nakładka była jak najlepsza. Nie będę wnikał w plusy i minusy poszczególnych nakładek producentów. Każda ma jakiej zalety i wady. Ja osobiście wybrałem firmę HTC. Jednak po jakimś czasie użytkowania zatęskniłem za „czystym” Androidem. Takie było moje przyzwyczajenie po zabawie z G1. Wiele osób sobie ceni nakładkę Sense, mi jednak nie odpowiadało kilka rzeczy.

Zmienić wygląd systemu Android możemy na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest chyba najdłuższy i najtrudniejszy. Chodzi oczywiście o Root i wgranie modyfikacji. Daje to plusy nie tylko w postaci wyboru wyglądu. Odblokowuje nam dostęp do całego systemu. Możemy wgrywać pewne aplikacje, które normalnie są zablokowane. Jednak większość użytkowników nie potrzebuje Roota i z pomocą przychodzą alternatywne launchery.

Ostatnio przez długi czas testowałem dwa z nich: Go Launcher i ADWLauncher EX. Drugi z wymienionych jest płatny i kosztuje niecałe 10 zł. Natomiast pierwszy z nich jest całkowicie darmowy. To właśnie Go Launcher powinien iść na pierwszy ogień. Najlepiej spróbować bezpłatnych wersji i ocenić czy nam przypadły do gustu. Moim zdaniem ten właśnie launcher jest najlepszy jeśli chodzi o darmowe nakładki.


Go Launcher ma też płatne składniki. Jednak są to niektóre motywy, skórki, których pobierać nie musimy. Wystarczy pobrać nakładkę z Android Market i zacząć zabawę. Mamy tam mnóstwo opcji do wyboru:

– Fantazyjne przejścia ekranów (MENU-Ustaw GO Launchera-Ustawienia wyświetlania-Przejście ekranu)
– Obsługa motywów (szukaj „go launcher ex motyw” żeby znaleźć)
– Płynne przewijanie (ustawienie prędkości w ustawieniach ekranu)
– Zmiana ikon (naciśnij długo ikonę na ekranie)
– Foldery i menadżer zadań w siatce aplikacji (naciśnij długo ikonę, aby wejść w tryb edycji)
– Obsługa gestów (zarówno na ekranie jak i dla ikon na pasku aplikacji)
– Obsługiwane przewijane i rozszerzane widżety (za darmo)

Dodatkowo możemy pobrać alternatywne aplikacje do kontaktów, smsów, pogody itd. Oczywiście, że takich aplikacji jest pełno. W tym przypadku jednak mamy wszystkie te aplikacje od tego samego zespołu co Go Launcher. Mamy podobny interfejs w całym systemie. Co najważniejsze, w większości alternatywnych aplikacjach również możemy zmieniać motywy.

Zostaje jeszcze kwestia animacji blokowania ekranu. Tutaj ekipa też udostępniła kilka pozycji. Ja natomiast używałem dwóch: Lucent Lock Screen i Go Locker Galaxy S. Zostałem jednak przy tym drugim. Działa zdecydowaniej lepiej, płynniej. Chociaż Lucent miał kilka przyjaznych funkcji. Tak na dobrą sprawę to można polecić obydwa ekrany blokowania. Ewentualnie można spróbować darmowych, które proponuje Go Launcher.

Największym plusem Go Launcher jest możliwość szybkiego tworzenia katalogów. Wystarczy jedną ikoną najechać na drugą i wtedy utworzymy katalog gdzie będą znajdowały się obydwie aplikacje. Proste jest też odinstalowywanie aplikacji. Wystarczy wejść do menu i przytrzymać dłużej wybraną aplikację. Później pozostaje już tylko wybranie krzyżyka. Tego mi brakowało w HTC Sense.

Poniżej kilka zrzutów ekranu.


// ]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}