Dokładnie 24 listopada zakupiłem smartfona UMI Diamond i skorzystałem z oferty sklepu Gearbest. Przesyłka dotarła dosyć szybko bo 9 grudnia, czyli wczoraj. Nie jest to najszybsza dostawa z jaką miałem do czynienia w tym sklepie, ale warto zaznaczyć, że mają lepszy czas niż większość ofert na Aliexpress. Smartfon uniknął dodatkowych opłat, być może przez to, że przesyłka najpierw trafiła do Holandii i tam była przepakowana. Umi Diamond kosztuje 99,99 dolarów bez promocji.
Ja skorzystałem ze zniżki i zapłaciłem zdecydowanie mniej, ale będę odnosił się do ceny, która jest oferowana na stronie Gearbest. Na tę chwilę wychodzi to około 45o złotych i muszę przyznać, po krótkim użytkowaniu, że smartfon może być wart swojej ceny. Jest dobrze wykonany, ma dobre parametry i ekran 5 cali.
Trzeba zaznaczyć, że na chwilę obecną kurs dolara nie jest zbyt korzystny i dlatego podaję cenę około 450 złotych. Warto również śledzić produkty w sklepie Gearbest, bo często są tam promocje na wybrane marki. Dodatkowo, za zamówienie, recenzję i opinię o produkcie otrzymacie punkty, które są przeliczane na zniżki, na kolejne zakupy. W najbliższym czasie planuję dłuższy tekst pt. „Jak robić zakupy w chińskich sklepach”. Wiem, że zainteresowanie tematem jest ogromne. Jednak teraz przejdę do samego sprzętu.
Spis treści
Dlaczego UMI Diamond?
W ostatnim czasie przejrzałem wiele smartfonów w chińskich sklepach i ciężko było się zdecydować na jakikolwiek zakup. Przez to, że oferta jest ogromna i można ogłupieć od ilości przeróżnych modeli. UMI Diamond wybrałem ponieważ zainteresował mnie wygląd, cena i parametry urządzenia. W tej cenie ciężko było znaleźć coś podobnego i coś, co nie było jeszcze opisywane przez polskie blogi.
UMI Diamond jest takim połączeniem Samsunga Galaxy Edge i Xiaomi Mi 5, oczywiście tylko pod względem wyglądu. Ma on również nawiązania do innych modeli znanych marek, ale te dwie jakoś najbardziej rzucają mi się w oczy. Producent chwali się podwójną warstwą szkła Dual T2X-1, która już wcześniej była zastosowana w modelu UMI London. Diamond jest jednak mocniejszym sprzętem i dlatego warto na niego zwrócić uwagę.
Parametry UMI Diamond.
Ekran: 5.0 cali (1280 x 720 HD)
Procesor: MTK6753 Octa Core 1.5GHz
System: Android 6.0
Pamięć: 3GB RAM; 16GB ROM
Aparat: przód 2.0MP (interpolacja 5.0MP), tył 8.0MP (interpolacja 13MP) z lampą
Łączność: Bluetooth 4.0; GPS/Glonass; LTE.
Bateria: 2650mAh
W tej cenie specyfikacja wygląda dobrze i zastrzeżenia można mieć jedynie do aparatów. Niestety, ale producent postanowił podpierać się interpolacją, co może bardzo wpływać na jakość zdjęć. Chociaż muszę przyznać, że nie jest najgorzej w tym przypadku, ale stwierdzam to po zrobieniu kilku zdjęć w warunkach domowych. Dziś sprawdzę te elementy na wystawie przy gorszym oświetleniu.
Z wydajnością nie powinno być problemu, przynajmniej przez pierwsze tygodnie użytkowania. Liczę jednak, że nie będzie dużego spadku po dłuższym czasie, ze względu na procesor i 3GB pamięci RAM. Czas działania na jednym ładowaniu baterii również nie powinien być najgorszy, bo zastosowano tutaj wyświetlacz 1280×720.
Wykonanie i ekran smartfona.
Wykonanie UMI Diamond oceniam wysoko, bo nie czuć, że zamówiłem budżetowy model. Wszystko jest dopasowane idealnie, nic nie trzeszczy i odstaje. Jest to dobrze dopasowana bryła, ale niestety zrobiona na wysoki połysk. Widać, że smartfon jest wytrzymały, ale jest podatny na odciski palców i może kolekcjonować drobne ryski na tylnej obudowie. Nie boję się o ekran, ale o plastik, który został użyty do wykończenia plecków.
Ekran również jest dobrej jakości i na tę chwilę nie widzę żadnych wad. Minimalna jasność powoduje, że spokojnie można używać podczas czytania w łóżku. Natomiast pełna jasność wyświetlacza umożliwi czytelne konsumowanie treści w słoneczny dzień. Chociaż, to ostatnie ciężko mi będzie sprawdzić w praktyce na ten moment. Kąty widzenia są na dobrym poziomie.
System i podsumowanie.
UMI Diamond pracuje pod kontrolą systemu Android 6.0, który pozbawiony jest zbędnych aplikacji. Można tu mówić o czystym Androidzie i to jest zaleta tego modelu, jak i większość chińskich smartfonów. Warto dodać, że w UMI Diamond jest język polski.
Szkoda tylko, że producent nie zdecydował się na dorzucenie nawet najprostszych słuchawek do zestawu. W opakowaniu znajduje się tylko ładowarka (polska wtyczka) i instrukcja obsługi. Smarton nadaje się na prezent, bo opakowanie jest zgrabnie zaprojektowane.
Tutaj kupisz UMI Diamond w sklepie Gearbest.
Na początku tekstu i powyżej umieściłem link afiliacyjny. Jeśli chciałbyś zakupić ten model, to będę wdzięczny za skorzystanie z niego. Taki zabieg pozwoli mi uzyskać 8% prowizji od Twojego zakupu. Jednak Ty na tym nic nie tracisz, tylko dziękujesz mi za moją pracę.
Jeśli jednak uważasz, że to nie ma sensu, to możesz również skorzystać z bezpośredniego linku. Masz wybór.
2 comments
Marcin Kamiński
11 grudnia 2016 at 23:34
Przyznam, że cena kusi, tylko czy 16GB to wystarczająca ilość na aplikacje, kiedy coraz większa ilość apek ma blokadę przed instalacją na zewnętrznej karcie?
Maciej Kulesa
14 grudnia 2016 at 22:59
Najwięcej zajmuje FB, aplikacje Google, Usługi Google, Messenger, Spotify, Chrome itp. W sumie zajęły mi 3,88 GB.
A mam jeszcze Google zdjęcia, Buisness Insider, WSJ, Instagram, Remote link, WPS Office, Uber, PayPal, Qpony itp.
Do dyspozycji zostało jeszcze ponad 11 GB. Jednak muszę przyznać, że muzyki nie pobieram, bo słucham online tylko, nawet w Spotify nie pobieram offline. Tak samo z filmami,, tylko Netflix, HBO GO i NC+ GO.