Tak jak obiecałem tak i jest część druga o moich pierwszych wrażeniach z użytkowania nowego zegarka LG G Watch z systemem Android Wear na pokładzie. W drugiej części przedstawię wam kilka według mnie najbardziej przydatnych aplikacji na platformę Android Wear, które rzeczywiście mogą przydać się w ciągu całego dnia pracy z zegarkiem. Zanim jednak przedstawię wam te aplikację chciałem na krótko jeszcze wrócić do samego zegarka LG G Watch.
PREZENTACJA NA NADGARSTKU, ŻYWOTNOŚĆ BATERII I CZUJNIK RUCHU
Jak już wcześniej wspomniałem sam zegarek pod względem wykonania prezentuję się naprawdę bardzo ładnie i estetycznie. Po założeniu go na swój nadgarstek, który nie należy do najszerszych, LG G Watch dalej dobrze się reprezentował i nie sprawiał wrażenia bycia „czymś” wielkim i wynaturzonym na ręce.
Jeżeli chodzi o czujnik ruchu, w który to zegarek został wyposażony, to polega on na aktywowaniu ekranu wyświetlacza po uniesieniu ręki do góry, tak jakbyśmy chcieli sprawdzić godzinę. Czyli sprawdzając godzinę na inteligentnym zegarku przy wyłączonym albo wygaszonym ekranie, wyświetlacz sam się aktywuje i podświetli tak żebyśmy mogli szybo odczytać godzinę. Funkcja ta jest stosunkowo dobrze zaimplementowana w systemie Android Wear, dzięki czemu wyświetlacz nie aktywuje się za każdym razem gdy machamy ręką na której mamy założony zegarek, a sam wyświetlacz po uniesieniu zegarka do pozycji sprawdzenia godziny nie aktywuję się natychmiastowo tylko z 2-3 sekundowym opóźnieniem.
Bateria to chyba jedna z największych bolączek teraźniejszych urządzeń mobilnych. Nie inaczej jest z LG G Watch, który został wyposażony w baterię Li-lon 400mAh. Zapomnijmy jednak o tym, że będziemy mogli korzystać z tego zegarka przez 3 dni na jednym ładowaniu. LG G Watch przy nazwijmy to normalnym wykorzystywaniu potrafi wytrzymać całą dobę czyli gwarantowane 24 godziny przez producenta a nawet parę godzin więcej. Wynik całkiem zadowalający, niemniej jednak chcąc cieszyć się zegarkiem przez cały kolejny dzień dobrze jest go wieczorem podłączyć pod stację ładującą. Samo ładowanie baterii trwa naprawdę krótko, bo w około godzinę zegarek będzie, w przypadku pełnego rozładowania, naładowany do pełna i gotowy do działania.
KILKA PRZYDATNYCH APLIKACJI DLA ANDRIOD WEAR
Jak właściwie instaluje się aplikację na zegarku LG G Watch z Android Wear?
Na to pytanie postaram się wam teraz szybko i łatwo odpowiedzieć. Aplikację dla Android Wear instaluje się tak jak każdą inną poprzez aplikację Sklep Play. Należy tylko zwrócić uwagę czy w opisie danej aplikacji jest uwzględnione, że jest ona kompatybilna z systemem Android Wear. Zainstalowana aplikacja będzie widoczna na liście wszystkich innych naszych aplikacji w telefonie, gdzie będziemy mogli w niej zmieniać ustawienia oraz konfigurację.
Domyślnie Android Wear został wyposażony w takie aplikacje jak Kompas czy Fit. Aplikacji kompas chyba nie muszę nikomu przedstawiać i tłumaczyć działania, gdyż jest ona niczym innym jak po prostu cyfrowym kompasem z analogowym wyglądem. Bardziej skomplikowanie przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o aplikacje Fit, która to ma za zadanie zliczać nasze przebyte kroki, które zapisywane będą na bieżąco każdego dnia w tygodniu. Możemy w tej aplikacji ustawić sobie limit dzienny kroków, które chcemy przebyć danego dnia jako np. wyzwanie, a także ustawić kartę licznika kroków na ekranie startowym, tak żeby była cały czas widoczna.
Spis treści
Wear Mini Launcher
Na Androida znajdziemy w Sklepie Play kilka przydatnych i bogatych w funkcje Launcherów jak np. Nova, Apex czy GO Launcher. Android Wear też doczekał się swoich wersji do których należy między innymi Launcher Wear mini Launcher. Jest on dla Zegarka LG G Watch dużym ułatwieniem do szybkiego uruchamiania zainstalowanych aplikacji. Wystarczy lewą górną krawędź ekranu (domyślne ustawienia) przeciągnąć w prawo a zobaczymy wszystkie zainstalowane aplikacje. Przeciągnij jeszcze raz lewą krawędź do prawej strony a dostaniesz się do centrum szybkiego zarządzania ustawieniami zegarka i telefonu wraz z informacjami o stanie naładowania baterii wyrażonego w procentach. Wygląd Wear mini Launcher możemy dostosować z poziomu ustawień w Aplikacji na telefonie.
Wear Internet Browser
Dzięki tej aplikacji będziemy mogli przeglądać strony internetowe zupełnie tak jak na smartfonie. W wyszukiwaniu treści pomoże nam wirtualna klawiatura, w której dodatkowo możemy wprowadzać dane także głosowo. Aplikacja WIB udostępni nam nasze zakładki z domyślnej przeglądarki na telefonie a także pozwoli otworzyć linki lub strony bezpośrednio z telefonu na zegarku. Jeżeli nasz wzrok nas jeszcze nie zawodzi a stosunkowo mały wyświetlacz nie odstrasza od surfowania po internecie, to można śmiało tej aplikacji używać z dużym powodzeniem do przeglądania stron internetowych.
Wear Calc
Prosty i łatwy w obsłudze kalkulator, który zawiera podstawowe funkcje takie jak: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, a także liczby po przecinku. Do szybkiego rachowania jak znalazł.
Android Wear Flashlight
Mini latarka, która zamieni wyświetlacz twojego zegarka całkowicie w biały kwadrat świecący maksymalną możliwą jasnością dla urządzenia. Przyda się w każdym ciemnym pomieszczeniu i zakamarku, gdzie nie ma dostępu do światła, świecy i zapałek. Niestety czekolady już nie oferuje.
Wear Camera Remote
Co prawda LG G Watch nie jest wyposażony we własną kamerę, ale może przy pomocy właśnie tej aplikacji sterować kamerami (tylną i przednią) twojego telefonu. W aplikacji mamy możliwość ustawienia samowyzwalacza czyli czasu po którym telefon sam wykona zdjęcie oraz zmiany ustawień dla lampy błyskowej. Aplikacja ta może posłużyć nam także jak kamera do obserwowania co aktualnie dzieje się w pobliżu naszego telefonu. Przesyłany jednak obraz nie należy do najpłynniejszych i odzwierciedlany na zegarku jest nieco skokowy.
One comment
Majdan
20 września 2014 at 14:56
W testach wypadł całkiem solidnie. Takie urządzenie znacznie rozszerza funkcjonalność telefonu.