Film z pełnej prezentacji:
Zakończyła się konferencja prasowa w siedzibie Google. Na początku wystąpił Andy Rubin i przedstawił plan konferencji i opowiadał ogólniki na temat przyszłości, nowych urządzeń, możliwości jakie daje praca w chmurze itp. Potem na scenie pojawiali się kolejni prezenterzy, prezesi i inni ludzie z firm współpracujących z Google by zaprezentować nowości w systemie.
1. Prezentacja nowych możliwości w Androidzie 3.0
– nowy interfejs użytkownika, nowe elementy systemu (pasek systemowy, widżety, przyciski software’owe, drag&drop, pasek aplikacji/akcji). To już znamy.
– prezenter pokazał normalną, marketową wersje gry Fruit Ninja, jako dowód na kompatybilność ze starszymi aplikacjami. To miłe, Fruit Ninja na na tablecie wygląda świetnie.
– fragmenty, czyli nowy element UI został zaprezentowany na przykładzie na przykładzie GMaila., 3 fragmenty przełączające się dynamicznie. Bardzo pozytywne wrażenie.
– wydajność – sprzętowe wsparcie dla akceleracji grafiki 2D i 3D, nowy framework do animacji – RenderScript, pozwalający na tworzenie płynnych animacji. Na prezentacji pokazano przewracanie strony w książce – robi wrażenie.
– przypomnienie nowości w Google Maps
– Google Body – aplikacja do oglądania anatomii człowieka, możliwość włączania i wyłączania różnych warstw. Ciekawe, to nowość o której nie mówiono.
2. Prezentacja gier
– Monster Madness – nawalanka TPP z potworami. Posiada tryb multiplayer. Wykorzystuje możliwości grafiki 3D, ale sama gra raczej cienka.
– Great Battles of Middleages – strategia 3D. Na tablecie fajnie będzie się sterowało oddziałami rycerzy.
3. Nowości w multimediach
– video chat ze stabilizacją obrazu w Google Talk.
– aplikacja CNN – wykorzystanie fragmentów,video na żywo, iReport (dzielenie się zdjęciami i video na platformie CNN),
4. Zmiany w Android Markecie
– Android Market Web Store – wyszukiwanie, kupowanie i instalacja aplikacji przez przeglądarkę. Prosto do telefonu. Nareszcie.
– możliwość dzielenia interesujących aplikacji przez wysłanie linka do aplikacji, którego można otworzyć w przeglądarce oraz w telefonie – wtedy uruchomi się aplikacja Market w telefonie. Można też łatwo zoabczyć wszystkie aplikacje danego dewelopera, tutaj można zobaczyć moje.
– przeglądanie listy kupionych aplikacji, instalacja na nowych urządzeniach, możliwość nazywania urządzeń na liście w celu łatwej identyfikacji.
– możliwość ustawiania ceny aplikacji w rożnych walutach by uniknąć przeliczania i często śmiesznych, niezaokrąglonych cen.
– nowe możliwości zarabiania na aplikacjach: In-App purchases czyli płatności wewnątrz aplikacji. Otwiera to możliwości sprzedaży prawdziwych lub wirtualnych dóbr (abonament, dodatkowe poziomy, wersja pro). nie trzeba już przygotowywać wersji darmowej i wersji pro. Do tej pory deweloprzy musieli korzystać z API firm trzecich (np. PayPal), teraz taka możliwość będzie wbudowana w samą platformę Android.
Na tym konferencja się zakończyła, po niej pracownicy Google prezentowali z tylu sali właśnie ogłoszone nowości, by każdy mógł się z bliska z nimi zapoznać. Pogłoski o zmianach w Markecie się sprawdziły, nie potwierdziły się zaś plotki na temat usługi Google Music.
(źródło: vANDROID)