Dodatkowo w ustawieniach możemy również zarządzać szybkością klikania przycisku pomiędzy: slow(wolno), normal (normalnie) i fast (szybko), czyli czas w jakim przycisk będzie nasłuchiwać kolejne kliknięcia dla przypisanej akcji. Dla mnie osobiście sprawdza się najlepiej szybkość slow, która to najdokładniej dopasowuje się do mojej szybkości (i tak nie wolnej) klikania.
Zarządzanie czyli dodawanie i usuwanie akcji jest naprawdę bardzo łatwe a tutorial, który ujrzymy wraz z pierwszym uruchomieniem aplikacji Pressy poprowadzi nas za rękę i wyjaśni prostotę obsługi programu. Do akcji kliknięć możemy przypisać np.:
- uruchomienie każdej zainstalowanej aplikacji na urządzeniu
- robienie szybkich zdjęć
- włączanie/wyłączanie kamery
- nagrywanie video/głosu
- skróty do ustawień jak: wł/wył WiFi/Bluetooth
- pauza lub następny utwór podczas słuchania muzyki
- oraz wiele innych
Na chwilę obecną Pressy działa tylko i wyłącznie na urządzeniach z systemem Android oraz wspiera następujące modele:
- Wszystkie telefony i tablety Samsung
- Nexus One/S/Galaxy Nexus/4/5
- Nexus 7 (wersja 2013)
- Nexus 10
- Nexus One/S/Galaxy Nexus/4/5
- HTC one S/X/M7/M8/Mini
- Moto X*
- OnePlus One
- LG G2
Pressy na chwilę obecną nie działa na:
- Sony Xperia Z1/Z2
- Nexus 7 1st gen (2012)
- LG G3
Pressy był przeze mnie testowany na Moto G 16 GB (wersja niemiecka) oraz Nexus 7 2013 WiFi 16 GB. Zdecydowanie lepiej sprawdza się na Nexusie, ze względu na zadowalającą szybkość reakcji na kliknięcia i uruchamianie akcji. Na chwilę obecną jedną z większych wad Pressy jest problemy z wykonaniem akcji przy dłużej wygaszonym wyświetlaczu. Przy każdej konfiguracji akcji jest jednak opcja „Active when screen is off” (aktywuj jeśli ekran jest wyłączony). Po mimo tego zarówno na jednym jak i drugim urządzeniu Pressy przestawał reagować na kliknięci kiedy wyświetlacz był dłużej niż 1 minutę wygaszony, przez co stawał się niestety bezużyteczny. Na włączonym wyświetlaczu wszystkie akcje kliknięć działały błyskawicznie.
Programiści aplikacji Pressy cały czas na bieżąco ją ulepszają w oparciu na zgłaszane błędy ze strony użytkowników i być może doczekam się jeszcze w pełni sprawnej wersji, która będzie działać nawet na wyłączonym wyświetlaczu.
Podsumowanie
Pressy za cenę 27 dolarów plus 5 dolarów za wysyłkę (w sumie około 100zł) wydaję się nie być aż tak strasznie drogim urządzeniem, który swoim działaniem oferuje całkiem sporo nowych możliwości urządzeniom z Androidem. Możliwości te jednak nie do końca działają poprawnie, które nie tyle co spowodowane są urządzeniem lecz samym działaniem aplikacji Pressy, która nie do końca wspiera go w swojej funkcjonalności. Niestety przyjdzie nam jeszcze poczekać na wsparcie do prawidłowego działania Pressy przy wygaszonym ekranie, być może uprawnienia super administratora załatwią sprawę, lecz wtedy będzie wymagany root na urządzeniu, a to wiązało by się, że aplikacja nie będzie działać każdemu nie zaawansowanemu użytkownikowi.
Na chwilę obecną, każdy gadżetowiec może i powinien wyposażyć się w to małe urządzenie, które znakomicie funkcjonuje na aktywnym ekranie. Po dalsze jego prawidłowe działanie musimy uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać w Sklepie Google Play aktualizacji.
Gdzie kupić Pressy?
Pressy kupimy poprzez oficjalną stronę Pressy http://get.pressybutton.com/
One comment
CNK
29 października 2014 at 04:59
Świetne urządzenie, swoją drogą ciekawe czemu na LG G3 i Sony Z2 nie działa. Pewnie na Z3 w takim wypadku również nie zadziała..