Dla wielu z nas obecność wysokiej jakości aparatów w smartfonie jest bardzo istotną kwestią. Z aparatu korzystamy na bieżąco, nawet w typowo codziennych i trywialnych sprawach, a oprócz tego nie brakuje miłośników fotografii i takich, które rozwijają się na tym polu, czy to amatorsko, czy też profesjonalnie. Pod względem parametrów dość ciekawymi rozwiązaniami wyróżnia się Samsung S22. Co znajdziemy w tym smartfonie do zdjęć nocnych, określanych również jako Nightografia?
Samsung S22 – aparaty
Nie jest raczej zaskoczeniem, że smartfon do zdjęć nocnych jak Samsung S22 posiada kilka aparatów. Obecnie telefony komórkowe raczej rzadko dysponują wyłącznie jednym czy nawet dwoma obiektywami, ponieważ producenci starają się, by nowoczesne technologie były wykorzystane jak najlepiej i tym samym dawały użytkownikom smartfonów więcej możliwości.
Dlatego też z przodu Samsunga S22 znajdziemy aparat Selfie 10MP, który, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, będzie najlepszy do tworzenia autoportretów, szczególnie jeśli chcemy w pełni kontrolować to, jak będzie wyglądało ostateczne ujęcie. Z tyłu natomiast znajdziemy potrójny aparat: ultraszerokokątny 12MP, szerokokątny 50MP (zalecany właśnie do Nightografii ze względu na zastosowaną profesjonalną matrycę) oraz teleobiektyw 10MP z zoomem optycznym 3x.
Można zatem stwierdzić, że Samsung S22 to smartfon do zdjęć nocnych, który zapewnia swojemu użytkownikowi wszystko to, czego potrzebuje, a nawet idzie o krok dalej. Jak wiadomo, Nightografia to nieco trudne zagadnienie. Kto z nas nie zna frustracji związanej z wykonywaniem zdjęć nocą, gdzie każde ujęcie przypomina raczej ciemną plamę z niewyraźnymi szczegółami? Jak się okazuje, jest na to rozwiązanie i niezależnie od warunków oświetleniowych mogą powstać fotografie, których nie będziemy się wstydzili pokazać znajomym.
Zdjęcia nocne w Samsung S22
Jako smartfon do zdjęć nocnych Samsung S22 został wzbogacony o wspomniany aparat szerokokątny, gdzie znajdziemy profesjonalną matrycę. Znajduje ona swoje zastosowanie właśnie w nocy, ponieważ łączy ze sobą piksele i je powiększa, tym samym wychwytując jak najwięcej światła z wybranego kadru. Jednocześnie zachodzi tutaj przetwarzanie niskiego szumu, którego zadaniem jest możliwie jak największe wyostrzenie obrazu.
Dodatkowo warto wspomnieć o jeszcze jednym parametrze, który pozwala na satysfakcjonującą Nightografię w Samsungu S22: przednia część tylnego aparatu została pokryta niezwykle przejrzystym szkłem, które posiada specjalną nanopowłokę. Dzięki temu możliwa jest redukcja niepożądanych odblasków w ciemności, które, nie da się ukryć, są w stanie zepsuć każde ujęcie.
Całkiem przystępne wydaje się również nocne nagrywanie filmów, ponieważ Samsung S22 automatycznie dopasowuje liczbę klatek do otoczenia, a do tego także stosuje w tym przypadku redukcję szumów. W związku z tym powstałe wideo, nawet jeżeli nagrywamy je w trudnych warunkach oświetleniowych, może być wyraziste i ostre. Co za tym idzie, filmy też nie powinny odstawać jakością.