OBSŁUGA ZEGARKA LG G WATCH
Android Wear nieco różni się od wszystkich innych systemów inteligentnych zegarków jak np. Tinzenod Samsung Galaxy Gear, które być może miałeś/aś możliwość już wcześniej poznać. Zapewniam Cię jednak, że jego obsługa jest naprawdę prosta i przyjemna o czym zresztą przekonasz się w dalszej części tego artykułu.
Zaraz po pierwszym połączeniu zegarka z telefonem, LG G Watch pobierze automatycznie nowe oprogramowanie (o ile mamy go od nowości) pod warunkiem, że na telefonie jest aktywne połączenie z internetem. W trakcie aktualizacji należy uzbroić się nieco w cierpliwość ponieważ lubi to chwilę potrwać.
Po udanej aktualizacji możemy przystąpić do działania z naszym zegarkiem LG G Watch. Pierwszym ekranem powitalnym na naszym zegarku będzie zawsze tarcza zegara tzw. Watch Face. Dłuższe przytrzymanie palcem na wyświetlaczu tarczy zegara spowoduje uruchomienie galerii tarczy zegarów, gdzie przesuwając palcem na lewo i prawo będziemy mogli wybrać inny wygląd systemowych zegarów i ustawić jeden z nich jako nowy.
Jednym tapnięciem palca na wyświetlacz z aktywnym zegarem uruchomimy program z funkcją nasłuchiwania głosu, która działa na podobnej zasadzie jak aplikacja Google Now z tą różnica, że nasz Android Wear ma zaimplementowane w niej własne komendy głosowe. Do tych komend należą np. :
- Take a note + teść – pozwala na zapisanie notatki w programie Keep
- Send a text + odbiorca + treść – wysyłanie wiadomości sms
- Email + odbiorca + treść – wysyłanie wiadomości email za pomocą Gmail
Zamiast tapnięciem palca możemy wywołać nasłuchiwanie komend głosowych słowami skierowanymi do zegarka „Okey Google”. Wystarczy, że wypowiesz te dwa magiczne słowa dość wyraźnie w stronę zegarka a on uruchomi aplikację nasłuchującą. Możesz wtedy powiedzieć „Pogoda Wrocław” a zegarek wyświetli to jako „prezentacyjną” kartę z aktualną pogodą we Wrocławiu oraz po jej przesunięciu palcem w lewo pogodę na kolejne 4 dni. Przesuwając kartę w prawo spowoduje to jej odrzucenie. Możesz również zapytać się o wiek gwiazdy filmowej np.: „ile lat ma Arnold Schwarzenegger”, „kurs Euro” lub cokolwiek innego co możesz potem wyświetlić w przeglądarce swojego telefonu.
2 comments
cinia
23 sierpnia 2014 at 23:14
Z tymi punktami za baterie to chyba przesada.
Maciej Kulesa
23 sierpnia 2014 at 23:45
Sorki, już poprawione. Wkradł się błąd. Bateria miała otrzymać ocenę 5/10.