Na pewno każdy z nas słyszał o wszelkich niesamowitych funkcjonalnościach sklepów internetowych opartych na PrestaShop. Wielu przedsiębiorców (bardzo słusznie) rozważa to rozwiązanie także u siebie. Jak się za to wziąć? Jak założyć taki sklep internetowy? Pora to sprawdzić.
Co trzeba zrobić na samym początku?
Od razu musimy zaznaczyć, że sklepy PrestaShop cieszą się coraz większą popularnością. Co należy zrobić, aby sobie założyć taki właśnie sklep? W zasadzie to wystarczy się ograniczyć do kilku kroków. W pierwszej kolejności trzeba pobrać oprogramowanie PrestaShop. Oczywiście należy także wymyśleć nazwę dla swojego sklepu. Konieczne jest także znalezienie odpowiedniej domeny oraz hostingu.
Później można już rozpocząć tworzenie katalogów produktów. Następnie czeka nas już tylko zabawa. O czym mowa? Mowa o doborze modułów oraz motywów. To wszystko wpływa na spersonalizowanie naszego sklepu. W kolejnym kroku uruchamia się oraz konfiguruje metody płatności. Wybierzmy także firmy kurierskie. Na sam koniec stronę się aktywuje i po wykonaniu tego kroku można już rozpocząć sprzedaż.
Dla wielu osób może się to wydawać „czarną magią”. Dla niektórych takie pojęcia jak integracje presta z Google Mechant to naprawdę coś całkowicie niezrozumiałego. Nie ma co się dziwić. Osoby, które nie mają z pojęciami tymi na co dzień do czynienia, mogą mieć problem.
Jaki hosting okaże się najlepszym wyborem?
Wybór hostingu jest niesamowicie ważny. Dzięki rozwiązaniu dopasowanemu zapewniamy sobie nie tylko możliwość rozwoju, bezpieczeństwo, a także funkcjonowanie prawidłowe sklepy. Z właściwym hostingiem możemy również swój biznes powiększyć. Dobra hostingowa oferta zawiera rozwiązania unikalne, które rzeczywiście w samej obsłudze są bardzo proste.
Hosting, który jest dopasowany do PrestShop to PrestaHosting. Możemy skorzystać także z takich rozwiązań jak rozbudowany mechanizm zapasowej kopii, czy też podwyższone parametry wydajności.
Gdy korzysta się z rozwiązania gotowego, to w bardzo prosty sposób zainstalujemy oraz uruchomimy swój sklep. Nie musimy się zastanawiać nad wyborem właściwego hostingu. Jeśli korzystamy z innych usług, które niezbędne są dla funkcjonowania sklepu, to możemy je zebrać w jednym paneli klienta, jak i zarządzać z jednego zaplecza kilkoma sklepami. Razem z zakupem PrestaHostingu użytkownik także otrzymuje dostęp bezpłatny do pomocy specjalistów.
Jaka jest cena takowego sklepu? Na pewno dla wielu przedsiębiorców jest to ważny aspekt. Od razu chcemy powiedzieć, że oprogramowanie Open Source jest całkowicie darmowe. Nie ponosimy żadnych opłat, które są związane z instalacją, jak i z abonamentem. Jednak trzeba się liczyć z kosztami domeny, hostingu, a także certyfikatu SSL.
Popularność sklepu internetowego PrestaShop wynika z niczego innego jak z naprawdę sporego potencjału, a także możliwości. Platforma o nazwie Open Source wspiera nie tylko rozwój, jak i zapewnia przejrzystość internetowego sklepu. Naprawdę jest to dobry pomysł.